Poradna celostního zdraví zdarma

Vítám Vás v mé poradně,

 nabízím pomoc z celostního pohledu, to je těla, mysli a duše.

Každá nemoc má svou duchovní příčinu.

Zadejte prosím kliknutím na tlačítko dotaz, odpověď najdete ve vašem emailu a také tady v poradně.

Odpovídám stručněji, jinak nabízím placený rozbor, který je časově náročnější.

Kliknutím na dotaz odpovězte prosím na otázky.

 

Ekzem na dlaních rukou

1. 10. 2019 - 11:13 - Jana Harvánková

Dobrý den paní Osičková,
chtěla by se zeptat, jak se zbavit ekzému na rukou…Začalo to v roce 2015, ale jen tak zlehka, navštívíla jsem kožní ambulanci a tam mi předepsali kortikoidní krém a vždycky to sice pomohlo, ale jen na chvilku. Letos jsem měla relativně klid, ale před letními měsíci se mi to zase objevilo a je to horší a ani ten krém mi už nepomáhá. nejhorší je to ráno kolem 4 hodiny, kdy mě probudí svědění a mám dlaně jakoby opuchlé. Někdy se mi udělají až fialově krvavé pupínky a jsou strašně bolestivé. Když ruce nenamažu, tak to sice vyschne, ale popraská mi to do krve. Zkoušela jsem i ze zdravěnky různé kapky , např. penízovku… ale nic. Už si nevím rady a v práci mě to omezuje…prosím poraďte mi. Děkuji předem

Dobrý den Jani

ekzém je vždy vnitřním problémem, je to odraz toho co se děje uvnitř nás samých. Co nevyjde ven ústy, vyjde ven kůží. Je důležité v sobě nedržet žádnou agresi, špatné emoce, nespokojenost atd. Zbavit se toho co nám nedělá dobře a udělat změnu je nutnost. V datu narození máte velmi silné roviny a jakmile nedostanete špatnou energii ze sebe např. prací, sportem, jde proti vám. Ekzém je vždy spojen s našimi střevy, játry a imunitou, vše pročistit a posílit je pro vás zásadní.

Celá odpověď →

nadměrné pocení a potíže se střevy

14. 8. 2019 - 17:27 - Lucie Sainerová

Dobrý den, prosím Vás o radu pro sebe a mého syna. Mám problémy s nadměrným pocením, a i když vlastně skoro nic nedělám, stačí jen, když třeba stelu postele nebo zametám verandu, okamžitě mi začnou téct „čůrky“ po tvářích, na čele a za krkem. Prosím poraďte mi co to může být za příznaky a jak se toho zbavím. Děkuji
A co se týče mého syna, tak toho trápí už několik měsíců průjem, hned ráno mu to začne vřít v břiše a tak hned musí na toaletu a pak po každém jídle, sotva něco sní, tak musí jít znova. Zkoušel držet dietu (suché rohlíky, piškoty, suchou rýži a rýžové nudle…..), chvíli to pomohlo, ale jak začal jíst zase vše, tak se mu to vrátilo. Prosím poraďte.
Děkuji moc

Dobrý den Lucie

nadměrné pocení značí velký žár v těle a tím velmi přetěžovaná játra. Jsou to velká očekávání a nesplněná přání, prostě žijeme jiný život než bychom chtěli. Je potřeba si utřídit co vlastně chceme a nepachtit se jen za tím, že musíme. Jste velmi svobodomyslná, potřebujete mít volnost a k tomu práci, která vás naplňuje.

Máte velmi mnoho energie a pokud ji dobře neodvedete přichází agrese např. i vnitřní a trpí vaše játra.  Bolest k v kříži znamená, že si nakládáte více, n…

Celá odpověď →

leukémie a problémy se synem

25. 7. 2019 - 17:13 - Martina Vlková

Dobrý den, před sedmi lety mi zemřel manžel, synovi bylo tenkrát 14 let, nesl to těžce a doteď mu jistě chybí, ale je mu již 23 a měl by mít práci a starat se sám o sebe, jenže (je smutné, že to řeknu o svém vlastním synovi) on je trošku nemakačenko, přitom já a manžel (byl) jsme pracovití lidé. Syn si najde práci jako hlídač (vždy chtěl jen hlídat, asi aby se nenadřel) jenže tam moc dlouho nikdy nevydrží, pak se hádáme a on mi začne lhát a prostě to mezi námi vře, jsem na něj asi příliš „měkká“. Prosím poraďte mi jak s ním jednat a proč vůbec máme tyto problémy.

Dále jsem se chtěla zeptat na moji nemoc, mám určitý druh leukémie (chronická myeloidní leukémie), chodím na kontrolu krve, v poslední době je vše v pořádku, ale mám strašně oslabenou imunitu, každou chvíli mám zimnici, bolesti v krku, pak zase teplotu a jsem celá zesláblá, takže musím dva tři dny být v klidu a ležet. Prosím poraďte mi čím to je a jak to léčit přírodní cestou.

Děkuji moc Martina

Dobrý den Marti

prvně bych chtěla popsat nemoc leukemii, co pro vás značí, co by jste měla změnit vy.  Bolest, strach a obavy tlumí tvorbu červených krvinek (štěstí, radost ze života). Každá bolest vyvolává potřebu ochrany a aktivuje imunitní systém.  Poté se zvyšuje počet bílých krvinek a  dochází k nerovnováze mezi červenými a bílými krvinkami. Začnou převládat a nekontrolovatelně se množit bílé krvinky, strážci našeho těla.

Svým myšlením, které nenaplňuje smysluplná aktivita a optimi…

Celá odpověď →

hnisavé puchýřky na těle

17. 6. 2019 - 18:19 - Zdena

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně maminky. Je jí 81 let a poslední dobou ji trápí hnisavé puchýřky na rukou a teď se to rozšířilo i mezi prsty na nohou. byla na kožním, brala antibiotika a různé masti a nic nezabírá.
Je s toho už zoufalá. Poradila by jste jí prosím?
Děkuji Zdenka.

Milá Zdeni,

kůže je zástupný orgán jater a vše tedy poukazuje na jejich velké přetížení. Dlouhodobé užívání léků, hlavně hormonů není pro naše tělo dobré, zanese nám velmi játra a lymfu. Antibiotika ještě více zatíží tělo škodlivinami a játra mají opravdu co dělat.

A tak je důležité játra stále dobře posilovat, je to vnitřní problém.  Neposílíme-li tělo uvnitř, mazání moc nepomůže.

Bolest značí překyselení organismu a tak je potřeba pomoct tělíčku dobrým zásaditým jídlem.

Strava b…

Celá odpověď →

Bolavé koutky

15. 2. 2019 - 16:10 - Marta

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, mám dlouhodobě bolavé koutky, co to znamená.
Děkuji za odpověď Marta

Milá Marto, koutky značí problém nebo zánět dvanácterníku-začátek tenkého střeva. Rty jsou ukazatelem v jakém stavu máme střeva. Pokud koutky praskají a jsou červené je ve dvanácterníku zánět a riziko vzniku vředů. Příčina je v trávení, je důležité co a jak jíme. Jídlo jezte pomalu a všechno důkladně rozkousejte aby neměl žaludek moc práce.  Se stravy na čas vyloučit mléčné výrobky a kávu.

Dobré je zařadit ráno a večer na lačno psylium, výborně čistí střevo.

Užívat vojtěšku Green Health…

Celá odpověď →

Hemeroidy

15. 2. 2018 - 20:30 - Martin

Dobrý den, mám potíže s hemeroidy, už jednou mi je před časem chirurgicky odstraňovaly. Nechci aby se tato má zkušenost znovu opakovala, prosím poraďte mi, co s tím, Mám sedavou práci a stres.
velmi děkuji za odpověď
Martin

Dobrý den Martine, hemeroidy ukazují na přetížené tlusté střevo a cévy.  Náš vnitřní tlak nemůže ven. Chce to vypustit agresi, naštvání, jinak nás všechno začne svazovat a z toho hemeroidy=uzly. Rozvázat je můžete tím, že své emoce vyjádříte. Přijmout bolest kterou nesete a nedusit se s ní.  Stačí se sebou nebojovat jen vnitřně ale situaci řešit a bránit se. Je to také strach za každou cenu neselhat. S hemeroidy má problém jen lidská populace a to díky svým špatným životním návykům, jejich od…

Celá odpověď →

Ledviny, ledvinové kameny

30. 8. 2017 - 23:30 - Roman

Dobrý den, mám velké potíže s ledvinami a ledvinovými kameny, stále se vracejí záněty a bolesti. Užívám stále několik léků a někdy i antibiotika, stav se stále nelepší, prosím o radu
děkuji Roman
Dobrý den  Romane, ledviny ukazují na potíže  ve vztazích a neřešené problémy. Tvrdé postoje se změní v písek  a následně v kámen. Pohoršování nad chováním druhých a také zlé myšlenky a činy oslabují ledviny. Stačí se otevřít lásce a harmonii, nechat každého být, ať si každý dělá co chce. Všímejte si více pozitivních věcí u lidiček než těch negativních, radujte se ze života a buďte více optimistický, všechno všem odpusťte a žijte. Co dáš to jednou dostaneš, to se ti vrátí.
Doporučuji na rozv…

Celá odpověď →

Ekzém

28. 8. 2017 - 17:54 - Petra

dobrý den, trápí mě dlouhodobě ekzém po celém těle, nejvíce však na rukou. Na nějaký čas ustane a každý rok v únoru se razantně vrátí. Navštívila jsem několikrát lékaře, diagnostikoval atopický ekzém a napsal kortikoidy, jenže po vysazení se ekzém opět vrátil.  Při sportu a následném zpocení se stav ještě zhorší   děkuji za odpověď Petra
Milá Petro,  ekzém je projev vnitřního boje v nás, máme představu o tom jak bychom chtěli žít a nežijeme. Je důležité jak umíme prožívat  emoce, zlobu, agresi, vztek, nespokojenost, zda dovedeme říct co cítíme, protože co nevyjde ústy vychází ven kůží. Ekzém je kontrolka jater a žlučníku,  na jaře se proto více projeví. Omezte mléko a maso= živočišnou stravu, která potíže a svědění ještě zhoršují.  Ekzém je také dost zanesený organismus, následně špatná imunita z častého používání antibiotik …

Celá odpověď →