Poradna celostního zdraví zdarma

Vítám Vás v mé poradně,

 nabízím pomoc z celostního pohledu, to je těla, mysli a duše.

Každá nemoc má svou duchovní příčinu.

Zadejte prosím kliknutím na tlačítko dotaz, odpověď najdete ve vašem emailu a také tady v poradně.

Odpovídám stručněji, jinak nabízím placený rozbor, který je časově náročnější.

Kliknutím na dotaz odpovězte prosím na otázky.

 

Bolesti

2. 12. 2020 - 16:03 - Laďka

Dobrý den,
v posledních třech letech se mi začaly hromadit zdravotní problémy a vůbec to nebere konce. V roce 2017 mi byla vyoperována štítná žlaza z důvodu velkeho počtu uzlíků (užívám Letrox). V roce 2018 to byla děloha a vaječníky (užívám Estrofem, který bych ráda vysadila). A teď posledního půl roku my byly zjištěny výrustky na páteři. Bolí mě hlavně krční páteř. Poslední dobou mám pocit, že mám v krku málo místa, jakoby knedlík, a neustále mám pocit pobolívání v krku. Bolest je v oblasti jakoby celého jícnu (toto pobolívání je velmi nepříjemné). A aby toho nebylo málo, tak mě začala pobolívat levá strana nad prsem ve směru od středu hrudníku do podpaží. Všechna vyšetření na kterých jsem byla jsou negativní. Moje psychika velmi trpí a proto Vás prosím o pomoc. Děkuji Laďka

Pěkný den Ladi

podle popisovaných příznaků je určitě totálně zaseklá lymfa.  Krk a jeho bolest vždy značí špatný průchod lymfy, špatně odcházejí nečistoty z těla,  hromadí se formou různých výrustků, cyst apod. Bolest krční páteře značí oslabení jater.

Z hlediska duchovního se ukládají všechny strachy, obavy, lpění, neumíme si udělat svůj vlastní prostor např. pro práci, toho co nás baví a zlobíme se na druhé. Nejčastěji toto mají ženy, chápu, také jsem to tak měla, protože se snaží mít…

Celá odpověď →

Otěhotnění

14. 9. 2020 - 15:44 - Jarmila

Jak v sobě udržet těhotenství ?

Dobrý den Jarmilko

Všechno je možné pro toho, kdo Věří a Žije. Těhotenství-nový život.  Nechat vše ať se děje, jak se děje a radovat se, radovat se, radovat se. Nemít pochyby, že novou situaci nezvládnete, nebát se, naopak se těšit. Děťátko vše vnímá, je dobré si s ním povídat, např. jak se moc na něho těšíte.

Netlačte na nic a vše přijímejte s láskou. Zaměřte se více na sebe, pečujte o sebe a mějte se ráda, miminko vše cítí.

Doporučuju při těhotenství New Life 1-2 tob. po jídle, skv…

Celá odpověď →

Trápí mě neuroborelióza,

14. 9. 2020 - 14:47 - Iveta

krevní testy mi vyšly negativní, nicméně boreliózu jsem měla ,,přeléčenou antibiotiky a údajně jsem v pořádku…nejsem…Ráda bych se zeptala zda je možné najít patogeny po prodělané borelióze u Vás vyšetřením kapičky krve.

Dobrý den Ivetko

můžeme spolu sledovat krev a také to, co tam být nemá např. větší množství bakterií, parazitů a podobně. Boreliózu můžete mít přeléčenou ale dle příznaků je opravdu nutná detoxikace a posílení organismu.

krásný den

 

Celá odpověď →

nemoce

12. 5. 2020 - 17:16 - Lucie Sainerová

Dobrý den, poslední dobou jsem se strašně zanedbávala a proto mám teď nějaké zdravotní problémy a moc bych Vás chtěla poprosit, zda byste mi nepomohla nějak tyto zdravotní problémy rozluštit a třeba i poradit co dělat.
Tady je takový trochu větší výčet toho co mě sužuje:
• občasná bolest hlavy – úplné bušení, tepání (hlavně, když mám nějakou
námahu, např. jízda na kole do kopečka, těžká námaha)
• hučení v pravém uchu – také tepání, bouchání (jako, když hodně nahlas buší
srdce)
• slzení pravého oka
• těžké dýchání a nadměrné pocení (opět hlavně, když třeba vyjdu schody, luxuji, nesu nákup nebo při rychlejší chůzi
• bolest zad v bederní části (ráno si nenandám ani ponožky – neohnu se, musím se nejprve rozhýbat, než jsem schopná se ohnout)
• vysoký tlak a asi i cholesterol
• někdy v noci mě bolí kyčle, jako bych na nich ležela spoustu hodin bez hnutí
• v poslední době mě bolí i nárty u nohou
• také se mi občas udělá špatně, je mi na omdlení, mám sucho v puse, buší mi nahlas srdce a musím hluboce dýchat (toto trvá třeba pět, deset minut a jak rychle a nečekaně to přijde, tak to i odejde)

Děkuji moc za pomoc
Lucie

Milá Lucie

to co popisuješ mi připadá jako rychlá jízda životem. Bolest hlavy a neustálé bolesti značí přemíru vydané energie. Životní energie je velká ale na úkor zdraví. Dle duchovní příčiny je bolest hlavy přílišné přemýšlení, všechno vyřešit a rozluštit, neustálá kontrola všeho.

Tělo je vysílené a trpí nedostatkem minerálních látek. Bolest zad značí kolik si na ně nakládáme, asi více než uneseme. Při vysokém tlaku stále tlačíme, buď na sebe nebo ostatních.  Organismus je v nerovnová…

Celá odpověď →

Prosím o radu

3. 4. 2020 - 11:23 - Kája Polášková

Dobrý den, již dlouho sleduji Vaše stránky a chtěla bych se zeptat, zda-li byste mi nemohla poradit jak se zbavit me chronické pankreatitidy. Bohužel mi žádné léky nepomáhají a opravdu se bojím hrozící cukrovky. Dočetla jsem se, že to souvisí s celkovým stresem dnešní doby, je možné, že to bude vážně tim? Děkuji předem za odpověď.

Milá Kájo

Určitě chybí trávící enzymy, bylo by dobré změnit stravu a více ji odlehčit. Pokud nemáme potřebné množství enzymů, trávení je nedokonalé. Máte pravdu, že původem může být stresová zátěž. Chce to opravdu zklidnit a uvolnit se, tato doba je k tomu určená. Opustit vše, co nám nedělá dobře a ubližuje je velká úleva.

Ale vše souvisí se vším, je to také o našem vidění světa, vidíme jej krásný a láskyplný k sobě i ostatním? Přijímáme vše kolem sebe s láskou a vděčností i když to nen…

Celá odpověď →

křečové žíly a dlouhý let do usa

24. 2. 2020 - 11:49 - Lucie

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu – jak na křečové žíly? Nohy mě neotékají, ani nebolí (jednou do roka ano). Mám vystouplé zakroucené žíly i metličky na obou nohách už od puberty (levá noha vizuálně horší). Doktoři už před 10lety by mě operovaly, ale já nechci a i se bojím operace. Dále mám na hraně štítnou žlázu, občas cholesterol,poslední roky lupy a na podzim problém s hlasivkami. V loni jsem zkoušela jaterní kůru a na podzim jsem nemluvila jen jeden den oproti týdnu (cítím zlepšení). Co mi poradíte? A druhý dotaz -jak se připravit na 12hodinový let letadlem? Doporučují acyplyrin nebo injekci (ředění krve,asi proti tromboze), stahovací punčochy. Děkuji Lucie

Krásný den Luci

křečové žíly poukazují na stav našich cév, jak je máme čisté a průchodné.  Máte určitě dost zanesené cévy, proto se v nich usazují nečistoty a jsou špatně průchodné, hustá krev. Hustá krev značí odraz vnitřního prostředí těla a stav naší krve, je čistá plná kyslíku? je dobře tekoucí? Tím, že se tvrdé křečové žíly odstraní se nic nevyřeší  a problémy se za čas vrátí.  Špatný stav cév – pružnost v životě, jsme radostní?  nelpíme jen na našem názoru?

Hemeroidy připomínají k…

Celá odpověď →

Ekzem na dlaních rukou

1. 10. 2019 - 11:13 - Jana Harvánková

Dobrý den paní Osičková,
chtěla by se zeptat, jak se zbavit ekzému na rukou…Začalo to v roce 2015, ale jen tak zlehka, navštívíla jsem kožní ambulanci a tam mi předepsali kortikoidní krém a vždycky to sice pomohlo, ale jen na chvilku. Letos jsem měla relativně klid, ale před letními měsíci se mi to zase objevilo a je to horší a ani ten krém mi už nepomáhá. nejhorší je to ráno kolem 4 hodiny, kdy mě probudí svědění a mám dlaně jakoby opuchlé. Někdy se mi udělají až fialově krvavé pupínky a jsou strašně bolestivé. Když ruce nenamažu, tak to sice vyschne, ale popraská mi to do krve. Zkoušela jsem i ze zdravěnky různé kapky , např. penízovku… ale nic. Už si nevím rady a v práci mě to omezuje…prosím poraďte mi. Děkuji předem

Dobrý den Jani

ekzém je vždy vnitřním problémem, je to odraz toho co se děje uvnitř nás samých. Co nevyjde ven ústy, vyjde ven kůží. Je důležité v sobě nedržet žádnou agresi, špatné emoce, nespokojenost atd. Zbavit se toho co nám nedělá dobře a udělat změnu je nutnost. V datu narození máte velmi silné roviny a jakmile nedostanete špatnou energii ze sebe např. prací, sportem, jde proti vám. Ekzém je vždy spojen s našimi střevy, játry a imunitou, vše pročistit a posílit je pro vás zásadní.

Celá odpověď →

nadměrné pocení a potíže se střevy

14. 8. 2019 - 17:27 - Lucie Sainerová

Dobrý den, prosím Vás o radu pro sebe a mého syna. Mám problémy s nadměrným pocením, a i když vlastně skoro nic nedělám, stačí jen, když třeba stelu postele nebo zametám verandu, okamžitě mi začnou téct „čůrky“ po tvářích, na čele a za krkem. Prosím poraďte mi co to může být za příznaky a jak se toho zbavím. Děkuji
A co se týče mého syna, tak toho trápí už několik měsíců průjem, hned ráno mu to začne vřít v břiše a tak hned musí na toaletu a pak po každém jídle, sotva něco sní, tak musí jít znova. Zkoušel držet dietu (suché rohlíky, piškoty, suchou rýži a rýžové nudle…..), chvíli to pomohlo, ale jak začal jíst zase vše, tak se mu to vrátilo. Prosím poraďte.
Děkuji moc

Dobrý den Lucie

nadměrné pocení značí velký žár v těle a tím velmi přetěžovaná játra. Jsou to velká očekávání a nesplněná přání, prostě žijeme jiný život než bychom chtěli. Je potřeba si utřídit co vlastně chceme a nepachtit se jen za tím, že musíme. Jste velmi svobodomyslná, potřebujete mít volnost a k tomu práci, která vás naplňuje.

Máte velmi mnoho energie a pokud ji dobře neodvedete přichází agrese např. i vnitřní a trpí vaše játra.  Bolest k v kříži znamená, že si nakládáte více, n…

Celá odpověď →

leukémie a problémy se synem

25. 7. 2019 - 17:13 - Martina Vlková

Dobrý den, před sedmi lety mi zemřel manžel, synovi bylo tenkrát 14 let, nesl to těžce a doteď mu jistě chybí, ale je mu již 23 a měl by mít práci a starat se sám o sebe, jenže (je smutné, že to řeknu o svém vlastním synovi) on je trošku nemakačenko, přitom já a manžel (byl) jsme pracovití lidé. Syn si najde práci jako hlídač (vždy chtěl jen hlídat, asi aby se nenadřel) jenže tam moc dlouho nikdy nevydrží, pak se hádáme a on mi začne lhát a prostě to mezi námi vře, jsem na něj asi příliš „měkká“. Prosím poraďte mi jak s ním jednat a proč vůbec máme tyto problémy.

Dále jsem se chtěla zeptat na moji nemoc, mám určitý druh leukémie (chronická myeloidní leukémie), chodím na kontrolu krve, v poslední době je vše v pořádku, ale mám strašně oslabenou imunitu, každou chvíli mám zimnici, bolesti v krku, pak zase teplotu a jsem celá zesláblá, takže musím dva tři dny být v klidu a ležet. Prosím poraďte mi čím to je a jak to léčit přírodní cestou.

Děkuji moc Martina

Dobrý den Marti

prvně bych chtěla popsat nemoc leukemii, co pro vás značí, co by jste měla změnit vy.  Bolest, strach a obavy tlumí tvorbu červených krvinek (štěstí, radost ze života). Každá bolest vyvolává potřebu ochrany a aktivuje imunitní systém.  Poté se zvyšuje počet bílých krvinek a  dochází k nerovnováze mezi červenými a bílými krvinkami. Začnou převládat a nekontrolovatelně se množit bílé krvinky, strážci našeho těla.

Svým myšlením, které nenaplňuje smysluplná aktivita a optimi…

Celá odpověď →

hnisavé puchýřky na těle

17. 6. 2019 - 18:19 - Zdena

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně maminky. Je jí 81 let a poslední dobou ji trápí hnisavé puchýřky na rukou a teď se to rozšířilo i mezi prsty na nohou. byla na kožním, brala antibiotika a různé masti a nic nezabírá.
Je s toho už zoufalá. Poradila by jste jí prosím?
Děkuji Zdenka.

Milá Zdeni,

kůže je zástupný orgán jater a vše tedy poukazuje na jejich velké přetížení. Dlouhodobé užívání léků, hlavně hormonů není pro naše tělo dobré, zanese nám velmi játra a lymfu. Antibiotika ještě více zatíží tělo škodlivinami a játra mají opravdu co dělat.

A tak je důležité játra stále dobře posilovat, je to vnitřní problém.  Neposílíme-li tělo uvnitř, mazání moc nepomůže.

Bolest značí překyselení organismu a tak je potřeba pomoct tělíčku dobrým zásaditým jídlem.

Strava b…

Celá odpověď →