Ekzem na dlaních rukou

1. 10. 2019 - 11:13 - Jana Harvánková

Dobrý den paní Osičková,
chtěla by se zeptat, jak se zbavit ekzému na rukou…Začalo to v roce 2015, ale jen tak zlehka, navštívíla jsem kožní ambulanci a tam mi předepsali kortikoidní krém a vždycky to sice pomohlo, ale jen na chvilku. Letos jsem měla relativně klid, ale před letními měsíci se mi to zase objevilo a je to horší a ani ten krém mi už nepomáhá. nejhorší je to ráno kolem 4 hodiny, kdy mě probudí svědění a mám dlaně jakoby opuchlé. Někdy se mi udělají až fialově krvavé pupínky a jsou strašně bolestivé. Když ruce nenamažu, tak to sice vyschne, ale popraská mi to do krve. Zkoušela jsem i ze zdravěnky různé kapky , např. penízovku… ale nic. Už si nevím rady a v práci mě to omezuje…prosím poraďte mi. Děkuji předem

Dobrý den Jani

ekzém je vždy vnitřním problémem, je to odraz toho co se děje uvnitř nás samých. Co nevyjde ven ústy, vyjde ven kůží. Je důležité v sobě nedržet žádnou agresi, špatné emoce, nespokojenost atd. Zbavit se toho co nám nedělá dobře a udělat změnu je nutnost. V datu narození máte velmi silné roviny a jakmile nedostanete špatnou energii ze sebe např. prací, sportem, jde proti vám. Ekzém je vždy spojen s našimi střevy, játry a imunitou, vše pročistit a posílit je pro vás zásadní.

Je potřeba naprosto změnit jídelníček, některé potraviny ekzém ještě zhoršují, jsou to hlavně citrusy, rajčata a ostrá jídla. Na čas vynechte živočišnou stravu, tedy maso, mléko, sladkosti.

Zácpa znamená držení něčeho, co už nepotřebujeme a také peněz. Strach z nedostatku z nepochopení a ze změny. Nelpět na nikom a na ničem je velmi osvobozující. Nechat každého ať si dělá, co chce je velmi úlevné.

U vaší krevní skupiny platí všeho s mírou, opravdu všeho, co jíte a co děláte.

Já bych vám doporučila zatím posílit střeva dobrými probiotiky AC Zymes Plus.

Dále vápník a hořčík s velmi dobrou vstřebatelností až 90% – neutralizace a doplnění minerálních látek.

Green Health – vojtěška – je protizánětlivá, dobře hojí, je skvělá k detoxikaci a alkalizaci.

Omega 3 – regeneruje buňky a hojí dobře kůži.

Mezi přírodními doplňky z lékáren a Calivitou je velký rozdíl pro velmi málo účinných látek. Pozor také na rozpustné tablety, není to pro náš organismus vůbec dobré.

Přeji vám hodně zdraví a sil ke změně

Pavlína

 

 

← Návrat do poradny